HISTORIA PIŁKI NOŻNEJ (54) – ze starych kronik Krzysztofa Wiśniowskiego

Niedziela 29 maja 1990 rok. Mecz HARNAŚ – GRĘBAŁOWIANKA Kraków.

Wynik 5:0 (0:0), dobrze i twardo grająca drużyna z Krakowa do 60 minuty meczu wierzyła, że wywiezie z Tymbarku przynajmniej jeden punkt. Jednak, kolejne minuty meczu rozwiały płonne nadzieje gości. Nastąpił a raczej eksplodował, popis strzeleckich umiejętności naszego napastnika Mieczysława Kubatka. Pięknie strzelone gole, hat-trick w 3 minuty i 5 bramek w ciągu 20 minut gry. Takiego wyczynu przez pierwsze 40 lat istnienia Klubu nikt nie dokonał, a i przez ostatnie 30 lat nikt nie powtórzył.

Gole padały:

60 min…  1:0 Mieczysław Kubatek,

61 min…  2:0 Mieczysław Kubatek,

62 min…  3:0 Mieczysław Kubatek,

73 min…  4:0 Mieczysław Kubatek,

81 min…  5:0 Mieczysław Kubatek,

Harnaś zagrał w składzie: Andrzej Ćwik – Wojciech Zborowski, Wojciech Majeran, Piotr Czyrnek, Tomasz Majeran – Ryszard Wroński (57 min J. Majeran) Grzegorz Dziadoń, Maciej Olesiak (75 min M. Osiak) – Mieczysław Kubatek, Krzysztof Wiewiórka, Andrzej Potoczny (75 min W. Filipiak).

Rezerwowi: Mariusz Osiak, Witold Filipiak, Jarek Majeran.

cdn.

Foto nr 1.
29 maja 1990 rok… mecz Harnaś – Grębałowianka Kraków.
Obie drużyny wychodzą na boisko w Tymbarku.

Foto nr 2.
Lokomotywa tymbarskiej ofensywy – Mieczysław Kubatek – w akcji

Foto nr 3.
Mieczysław Kubatek – jak zawsze w towarzystwie „opiekunów”

Foto nr 4.
Strzał z dystansu – oddaje Mieczysław Kubatek po prawej Krzysztof Wiewiórka z lewej Maciek Olesiak i Wojciech Zborowski

Foto nr 5.
Mieczysław Kubatek oddaje strzał z 16-ki, po prawej Bogdan Ślusarczyk z tyłu Grzegorz Dziadoń i Czesław Kordeczka.

Foto nr 6.
Mieczysław Kubatek w ścisłej asyście obrońcy Okocimskiego – Tymbark 1991 r.

Foto nr 7.
Nasz napastnik Mieczysław Kubatek oddaje grożny strzał, mimo ścisłego krycia obrońcy.