Ostatnia kolejka Harnasia w II LIDZE OKRĘGOWEJ F2 ŻAK

W ostatnim meczu II LIGI OKRĘGOWEJ F2 ŻAK, Harnaś Tymbark podejmował u siebie drużynę LKS Zenit Kasinka Mała. Mecz odbył się w sobotę 26.10.2019 o godz 9:00 na orliku w Tymbarku.
Pierwsza połowa nie była szczęśliwa dla Żaków z Tymbarku.
Zawodnicy Harnasia, posiadali sporą przewagę w utrzymywaniu się przy piłce, stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe. Mimo wszystko nie potrafili zamienić tego na gole. W bramce bardzo dobrze spisywał się bramkarz LKSu. Swoje sytuacje wykorzystywali zaś żaki Zenitu strzelając szybko dwie bramki. Bramkę kontaktową na 1:2 strzelił Kacper Bokowy. Niestety radość zawodników oraz kibiców nie trwała zbyt długo. Zenit Kasinka Mała pokazała co potrafi, wykorzystała błędy Tymbarku i strzeliła kolejne bramki. Na przerwę LKS ZENIT schodził mając cztero-bramkową przewagę (1:5)
W przerwie meczu dużo do przekazania zawodnikom miał trener Harnasia Mateusz Kruczek. Szybko i skutecznie wytłumaczył swoim podopiecznym gdzie popełniają błędy i czego muszą się wystrzegać. W sposób imponujący zmotywował zawodników, co było widoczne zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy.
Swoje umiejętności pokazał Kamil Kęska strzelając szybko dwie bramki. Swój dorobek bramkowy mógł także powiększyć Kacper Bokowy, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Na szczęście dla Tymbarku, dobrze ustawiony był Krzysztof Kurek, który przejął piłkę i umieścił ją w siatce zmieniając wynik na 4:5. Dalsza część meczu wyglądała bardzo dobrze w wykonaniu zawodników obu drużyn, które strzelały kolejne bramki dla swoich drużyn. Po kilkunastu minutach ponownie dwu bramkowe (5:7) prowadzenie posiadała drużyna z Kasinki Małej. Czasu było coraz mniej i wszystko wskazywało, że tym razem przed swoją publicznością nie uda się wygrać Harnasiom. Radość zawodników LKS Zanit nie trwała zbyt długo.
Stracili czujność, co wykorzystała miejscowa drużyna strzelając po raz kolejny bramkę kontaktową na 6:7 (Kamila Kęska). Rozgrzani zawodnicy Harnasia Tymbark, coraz pewniej czuli się na połowie rywala, strzelając kolejne bramki. Dwie bramki dołożył Kacper Bokowy….i doprowadził tym samym do prowadzenia swojej drużyny (8:7)!
Minutę później, po raz kolejny wynik meczu zmienił Kamil Kęska, strzelając ostatnią bramkę w tym meczu.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7 na korzyść drużyny Harnaś Tymbark.
WIELKIE BRAWA dla Żaków z Tymbarku, którzy w ostatnim meczu pokazali prawdziwy charakter na boisku.
Mimo iż przegrywali 1:5 po pierwszej połowie, każdy z osobna wziął do siebie to, co przekazał im trener w przerwie i po raz kolejny wygrali swój mecz. Jak zwykle na koniec wygranego spotkania wspólnie zrobili “kółeczko”, śpiewając radośnie “Tak się bawią… Tak się bawią… HARNASIEEE!” celebrując tym samym ciężko zdobyte 3 punkty.

Strzelcami bramek dla Tymbarku byli: Kamil Kęska x5, Kacper Bokowy x3, Krzysztof Kurek x1)
SKŁAD drużyny HARNAŚ TYMBARK: Jakub Kapturkiewicz, Krzysztof Kurek, Kacper Bulanda, Antoni Jaworski, Kacper Burdek, Bartłomiej Miśkowiec, Kacper Bokowy, Kamil Kęska.

Po tym spotkaniu drużyna Harnaś Tymbark ostatecznie na koniec sezonu II LIGI OKRĘGOWEJ F2 ŻAK  zajęła w tabeli 4 miejsce!

Informacja/zdjęcia: Dariusz Bokowy