Koncertem Wakacyjnym Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna podsumował szkolny rok pracy. Wystąpili bardzo mali artyści, jak też zespoły muzyczne. Po zakończeniu koncertu czas na wspólne chwile przy grillowym poczęstunku. Koncert prowadziła Dyrektor Szkoły honorowy profesor oświaty Halina Waszkiewicz-Rosiek.
Okolice PKP Piekiełko, śmigłowiec LPR został wezwany przez służby ratownicze w związku z wypadkiem przy pracach polowych, traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik.
W sobotę (20 czerwca) na placu przy budynku Świetlicy w Zamieściu odbył się Piknik Świętojański, zorganizowany z okazji powitania lata. Doskonała pogoda, ciekawy program dla całych rodzin, zgromadziły liczne grono mieszkańców sołectwa, gminy a także gości. Cykliczna inicjatywa nie tylko promuje lokalną kulturę, ale buduje więzi społeczne i wspiera integrację międzypokoleniową. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji – dmuchańce, zabawy ruchowe prowadzone przez animatorki, konkursy z nagrodami, malowanie buziek czy bańki mydlane. Sponsorzy zatroszczyli się o lody, watę cukrową i popcorn dla każdego dziecka. Tradycyjnie rozegrano mecz siatkówki Zamieście kontra OSP Tymbark. Po raz kolejny wygrali gospodarze. Puchar wręczył wójt Paweł Ptaszek z Przewodniczącą Rady Iwoną Toporkiewicz i radnymi: Zbigniewem Hojnorem i Markiem Twarogiem. Nie zabrakło także przeciągania liny Tymbark kontra Zamieście. Było wiele emocji i zdrowej rywalizacji. W tej dyscyplinie zwyciężyli goście. Podczas trwania imprezy można było skorzystać z treningu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez strażaków z OSP Tymbark, Podłopień i Zawadka. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Wiele emocji i wrażeń dostarczył widowiskowy pokaz ratownictwa przy wypadkach komunikacyjnych, przygotowany przez druhów OSP. Dla miłośników motoryzacji Auto Moto Klub Limanowa przygotował pokaz samochodów rajdowych. Najmłodsi uczestnicy mogli usiąść za kierownicą i zobaczyć wnętrza pojazdów. Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów imprezy był konkurs najpiękniejszych wianków świętojańskich. Tegorocznymi laureatami zostały: Ewa Hojnor, Ewa Kulig z córką i Aneta Wower z dziećmi ze świetlicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali od wójta nagrody. Wieczorem, muzycy orkiestry „Tymbarski Ton” zaprezentowali plenerowy koncert, a uczestnicy biesiadowali przy specjałach kuchni regionalnej i potrawach z grilla. Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Tymbark, radni i Rada Sołecka z Zamieścia oraz świetlica w Zamieściu. Gospodynie z KGW Zamieście zatroszczyły się o zakąski. Dziękujemy również miejscowym przedsiębiorcom za wsparcie przedsięwzięcia.