Miejsce spoczynku majora Jana Homy

Jako uzupełnienie informacji o majorze Janie Homie Czytelnik portalu nadesłał zdjęcia wykonane na cmentarzu  parafialnym w Radłowie, na którym znajduje się cmentarz żołnierzy Armii Kraków, są tam mogiły i pomnik. Tu jest pochowany major Jan Homa. Na tablicy, na której umieszczono nazwiska poległych żołnierzy znajduje się też jego nazwisko oraz stopień wojskowy: kapitan. Nie jest to błąd, ani błędem nie jest to, że piszemy o majorze Janie Homie. Dla wyjaśnienia przypominam fragment materiału o mjr.Janie Homie: ” [Jan Homa] 1 sierpnia 1926 roku awansował do stopnia kapitana, a za wzorową służbę odznaczony został Krzyżem Zasługi. W roku 1931 kapitan Homa wraz z żoną cieszył się z narodzin syna Czesława. Tuż przed wybuchem wojny kapitan Jan Homa, służąc w 3. Pułku Strzelców Podhalańskich, został awansowany do stopnia majora, niestety wybuch wojny uniemożliwił mu odbiór tej nominacji. Na wojnę wyruszył w stopniu kapitana, dowodząc batalionem marszowym 3. Pułku Strzelców Podhalańskich.”

IWS

Do końca listopada będzie wykonany plac zabaw w Podłopieniu!

Został rozstrzygnięty przetarg na realizację inwestycji pn. Utworzenie placu zabaw w miejscowości Podłopień. Wykonawcą  jest firma APIS POLSKA Sp. z o.o. z JarosławiaPlac zabaw zlokalizowany jest przy boisku wielofunkcyjnym w Podłopieniu. Zostanie wykonana bezpieczna nawierzchnia rekreacyjna z krawężnikami, a obiekt wyposażony zostanie w karuzelę tarczową, zestaw zabawowy, huśtawkę typu ważka i huśtawki podwójne.

Całkowity koszt realizacji zadania to blisko 132 000 zł, w tym środki zewnętrzne w wysokości ponad 81 000 zł.

Planowany termin jej wykonania to koniec listopada 2018 roku.

Informacja na podstawie UG Tymbark

Jan Puchała informuje o wygranej sprawie prowadzonej w trybie wyborczym

Odnosząc się do doniesień medialnych oraz informacji jakie pojawiały się w mediach jeszcze przed wyborami – niniejszym pragnę Państwa poinformować,  iż doczekałem się sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy jaką w trybie wyborczym wszczął Pan Stefan Hutek.

Tak jak zapowiadałem, od wyroku Sądu I Instancji wniosłem zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Sąd ten w całości podzielił moją argumentację i przyznając mi rację, postanowieniem z dnia 22 października 2018 r. ostatecznie oddalił wniosek Radnego, który żądał abym go przeprosił.

Od początku podchodziłem do sprawy ze spokojem, traktując ją jako jeden z elementów kampanii wyborczej. Dziś mogę powiedzieć że wyrok przyjmuje jako słuszny i satysfakcjonujący.

Jan Puchała