Gmina Tymbark – wyróżnienie od Marszałka Województwa Małopolskiego

W piątek, 14 listopada, dr Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Łukasza Smółki, wyróżnienie za zajęcie V miejsca dla Gminy Tymbark w rankingu dotyczącym skuteczności w pozyskiwaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
Otrzymane wyróżnienie stanowi potwierdzenie skuteczności gminy w zdobywaniu funduszy zewnętrznych oraz realizacji licznych inwestycji, w tym m.in. rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej oraz tworzenia miejsc rekreacji służących lokalnej społeczności.
Składamy podziękowania pracownikom Urzędu Gminy Tymbark za ich zaangażowanie w proces pozyskiwania oraz realizacji projektów finansowanych z PROW. Dzięki ich pracy możliwy jest dalszy rozwój i poprawa jakości życia mieszkańców gminy.

Informacja/zdjęcia: UG Tymbark 

Parafia Tymbark – wieczorna Msza św.oraz wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Niedzielną wieczorną Mszę świętą sprawował ks.Rafał Jagoda. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Confessio, który swoim śpiewałem i muzyką ubogacił również wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczory uwielbienia w tymbarskiej parafii odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, a zespół Confessio im towarzyszy. 

Kazanie wygłosił ks.proboszcz prałat dr Jan Banach, a konferencję rozpoczynającą wieczór uwielbienia ks.Rafał Jagoda.

EWANGELIA

Łk 21, 5-19

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

IWS

Wandale zniszczyli elementy wystroju tymbarskich przystanków, … jak się okazuje nie tylko

(aktualizacja 20.30)

Obecne tymbarskie przystanki są stosunkowo niedawno postawione, a już przeżyły zniszczenie w wyniku samochodowych pseudo rajdów, a teraz chuligani, wandale, „artyści”,  swoimi „malunkami” zniszczyli wystrój przystanków koło miasteczka rowerowego, w tym na jednym znajdujące się tam archiwalne zdjęcia.

Jak się okazało  „artysta” „podpisał się” również na autobusie tymbarskiego przewoźnika. „Mistrz” czuje się  „Mufasą”?

ps. za wskazanie sprawy/sprawców przewidziana jest nagroda

zdjęcia nadesłane

Okruchy historii – dokumenty potwierdzające, iż Piekiełko było rodzinną wsią Tadeusza Paulone, późniejszego bohaterskiego kapitana

Dokumenty z rodzinnego archiwum rodziny kpt.Tadeusza Paulone, która mieszka w Argentynie. Pierwszy dokument to wniosek Franciszka Paulone – taty Tadeusza, który mieszkał w Argentynie od 1926 roku, o pozwolenie, aby mogła do niego dołączyć żona z dziećmi. Na zdjęciu dołączonym do dokumentu potwierdzającym, że Pani Julia (Julja)  Paulone z dziećmi może dołączyć do męża Franciszka, jest Julia (mama Tadeusza)  wraz z dziećmi:  Emilia (zwana Minką) oraz Zdzisław (zwany później Esladislao), który zmarł rok po przybyciu do Argentyny. Na dokumencie pieczątki „Gmina Piekiełko”, data: 29(?).11(lub 1).1929,oraz podpis: W.Bubula.