Wyniki XV Przeglądu Solistów i Zespołów z Gminy Tymbark

Młodych artystów oceniało Jury w składzie: Joanna Leśniak, Karolina Urbańska i Piotr Taczanowski.

A oto wyniki Przeglądu:

Przedszkolaki w wieku 3,4 lat:

w kategorii soliści:

I miejsce – Zespół Tulinki: Antosia Kordeczka i Ania Papież z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Tymbarku
II miejsce ‒ Madzia Kuc z Niepublicznego Przedszkola U cioci Agatki

w kategorii zespoły wokalne:

I miejsce – Tęczowe nutki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Tymbarku oraz Skrzatki cioci Agatki z Niepublicznego Przedszkola U cioci Agatki
II miejsce – Zespół Fantazja z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku oraz Zuchy maluchy z Niepublicznego Przedszkola U cioci Agatki.

Druga grupa wiekowa – przedszkolaki 5 i 6-letnie

w kategorii solista:

I miejsce ‒ Małgosia Wolfinger z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku

w kategorii zespoły wokalne:

I miejsce ‒ Ale grupa z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Tymbarku
II miejsce ‒ Gagatki cioci Agatki z Niepublicznego Przedszkola U cioci Agatki
III miejsce ‒ Promyczki z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku

w  kategorii zespół taneczny:

I miejsce ‒ Wiosenne nutki z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku
II miejsce ‒ Roztańczone stokrotki z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku

Trzecia grupa wiekowa obejmował dzieci ze szkół podstawowych – klasy I-III.

w kategorii solista:

I miejsce – Zuzanna Samaga ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
II miejsce – Anna Leśniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku

w kategorii zespół wokalny:

I miejsce ‒ Grupa wokalna uczniów kl. 2 ze Szkoły Podstawowej w Zawadce oraz duet: Wiktoria Jarosz, Zuzanna Obrzud ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
II miejsce – Wiosenki ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu oraz Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
III miejsce – Muzycy z naszej ulicy ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu.

Uczniowie klas IV‒VI szkól podstawowych.

w kategorii taniec:

I miejsce ‒ zespół taneczny Dance Little Stars z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku
II miejsce – zespół taneczny Dance-of ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu
III miejsce ‒ Karolina Bogacz ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu

w kategorii solista:

I miejsce – Weronika Moskal ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku oraz Katarzyna Kaim ze Szkoły Podstawowej w Zawadce
II miejsce ‒ Maria Smorońska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku, Aleksandra Puchałaze Szkoły Podstawowej w Tymbarku oraz duet wokalny: Alicja Szarłowicz i Klara Rokosz ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
III miejsce – Sandra Sędzik, Julia Dziadoń ze Szkoły Podstawowej w Zawadce oraz Marcelina Kapturkiewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku.

Klasy gimnazjalne:

w kategorii taniec:

I miejsce – Aleksandra Trojanowska z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku

w kategorii solista:

I miejsce – Izabela Kordeczka z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku, Zuzanna Wikar z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku
II miejsce ‒ Jakub Sporek z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku
III miejsce ‒ nie przyznano
IV miejsce – Kinga Leśniak i Dominika Kapturkiewicz z Niepublicznego Gimnazjum w Piekiełku

źródło wyników: www.tymbark.in

przegląd5 przegląd4 przegląd3 przegląd2przegląd1

zdjęcia:RM

 

 

Obrazki z XV Wiosennego Przeglądu Młodych Solistów i Zespołów z Gminy Tymbarku

XV Wiosenny Przegląd Młodych  Solistów i Zespołów z Gminy Tymbark odbył się w wczoraj (sobotę) w Bibliotece Gminnej. Wystąpili soliści i zespoły, w poszczególnych kategoriach. Bliższe informacje o wynikach Przeglądu wkrótce.

zdjęcia: RM

Koncert Laureatów – Konkurs na 102 zakończony!

Dzisiaj w Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej w Tymbarku “Koncertem Laureatów” zakończył się I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych w Tymbarku. Na Koncert przybyli uczestnicy Konkursu wraz z opiekunami i nauczycielami, jak też Goście: Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, Starosta Limanowski Jan Puchała, Ksiądz Proboszcz Edward Nylec, Ksiądz Bogdan Stelmach oraz Paweł Stułka z Departamentu Szkolnictwa Artystycznego.  Po prezentacjach muzycznych, nastąpiła oczekiwana przez młodych muzyków chwila – odczytanie wyników Konkursu (znani byli jedynie laureaci, lecz bez wskazania zajętych miejsc). Przyszła też chwila podziękowań dla organizatorów, Dyrektor Konkursu Halinie Waszkiewicz-Rosiek, członków Jury, pracowników Szkoły, Rodziców, którzy pracowali przy organizacji Konkursu oraz uczniów, którzy służyli pomocom uczestnikom Konkursu, przez wszystkie dni jego trwania. Na zakończenie podziękowania złożyli przedstawiciel Ministerstwa Kultury, Starosta Jan Puchała oraz Wójt Gminy Tymbark, który oficjalnie zamknął Konkurs, a Ks.Proboszcz pobłogosławił wszystkich obecnych.

Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten Konkurs się odbył, uczestnikom i ich opiekunom, członkom Jury, Dyrekcji Szkoły Pani Halinie Waszkiewicz-Rosiek oraz pracownikom Szkoły Muzycznej, członkom Samodzielnego Koła Terenowego Nr 99 STO w Tymbarku, rodzicom oraz uczniom Szkoły.

Sponsorom: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Gminie Tymbark na ręce Wójta Gminy Pawła Ptaszka, Staroście Powiatu Limanowskiego, Społęczemu Towarzystwu Oświatowemu w Warszawie,  firmom: UCHACZ, FAKRO, JONIEC, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Fundacja dla Przyszłości, PFERD-VSM Sp. z o.o. z Kostrzyna Wielkopolskiego oraz Liceum Plastycznemu w Wiśniczu, DPS w Limanowej, DPS w Szczyrzycu za bezpłatne przekazanie prac artystycznych na nagrody dla Laureatów.

To nasza wspólna praca dała taki piękny rezultat!

Irena Wilczek-Sowa

No Images found.

 

 

Konkurs na 102! Obrady Jury trwało ponad 5 godzin!

Zakończyły się przesłuchania w ramach I Międzynarodowego Konkursu Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych w Tymbarku. Dzisiaj występom młodych artystów przysłuchiwał się   Pan Paweł Stułka z Departamentu Edukacji Artystycznej w MKiDzN.  O wysokim poziomie prezentacji muzycznych świadczy fakt, że obrady konkursowego  jury trwały ponad 5 godzin, skończyły się po godz. 21. Jury zaprosiło do jutrzejszego Koncertu Laureatów 7 zespołów. Ich lista znajduje się TUTAJ.  Zostali też wytypowani Laureaci Konkursu.  Lista Laureatów  znajduje się TUTAJ.

Przed nami Koncert Laureatów, na którym zostaną wręczone nagrody.

Zapraszamy!

Irena Wilczek-Sowa

konkurfinale

na zdjęciu: Paweł Stułka z Departamentu Szkolnictwa Artystycznego w MKiDzN oraz Pan Robert  Rosiek Dyrektor Szkoły Muzycznej w Niedźwiedziu