Koncert Kolęd w tymbarskiej świątyni

W niedzielne popołudnie w kościele parafialnym w Tymbarku miał miejsce Koncert Kolęd. Wystąpili:  Chór Parafialny, Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”, Zespół „Gloria Mariae” oraz Zespół „Laus Deo” (zespół  rodziny Urbańskich). Koncert prowadził Stanisław Przybylski.

Po zakończonym koncercie, podczas  Mszy św. (która była dziękczynną, z intencji orkiestry,  za ofiarodawców, dzięki którym Strażacka Orkiestra „Tymbarki Ton” wzbogaciła się o nowy instrument) nastąpiło uroczyste przekazania zakupionego saksofonu. 

Fotoreportaż Rolanda Mielnickiego wkrótce

 

Sukcesy uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku

Kinga Juszczak oraz Amelia Rusin z kompozytorką Ewą Iwan

W ostatnim okresie uczniowie Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku odnieśli sukcesy w konkursach muzycznych.

W Libiążu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny. Wyróżnienie otrzymała Natalia Kokoszka, a Piotr Daniel otrzymał III nagrodę. Uczniowie są w klasie Pani mgr Joanny Miszke.

Zaś w Suchej Beskidzkiej miał miejsce  II Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści na Zamku,  pod przewodnictwem kompozytorki Ewy Iwan. Uczennice naszej szkoły Kinga Juszczak z klasy skrzypiec z Pani mgr Renaty Boruckiej oraz  Amelia Rusin z klasy wiolonczeli Pani mgr Pauliny Zielińskiej otrzymały wyróżnienia.  Uczennicom akompaniowała Pani Maria Guzik.

Serdeczne gratulacje dla uczniów, rodziców oraz  nauczycieli – dodaje Dyrektor Szkoły Pani Halina Waszkiewicz-Rosiek.

Natalia KOKOSZKA

 

 

Kinga Juszczak oraz Amelia Rusin z kompozytorką Ewą IwanKinga Juszczak oraz Amelia Rusin z kompozytorką Ewą Iwan

Czwarty instrument od Parafii Tymbark.

Dzięki przychylności księdza proboszcza dra Jana Banacha i ofiarności tymbarskich parafian Strażacka  Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” wzbogaciła się o nowy instrument. Jest to saksofon sopranowy marki Antiqua zakupiony za kwotę 3490 złotych; w tym 2820 złotych to środki ze składki w czasie sumy w dniu 31 grudnia ubiegłego roku, a pozostała część, w kwocie 670 złotych, została zapłacona ze środków OSP Tymbark.

Jest to dla nas piękny prezent na początku roku 2018, w którym orkiestra obchodzi swój srebrny jubileusz. Składkę w ostatnią niedzielę grudnia zapoczątkował cztery lata temu ówczesny proboszcz ksiądz prałat Edward Nylec, a od dwóch lat tą formę pomocy kontynuuje obecny ksiądz proboszcz dr Jan Banach.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi i  wszystkim ofiarodawcom- mówi Ryszard Gawron, kierownik orkiestry.

W czasie niedzielnego koncertu kolęd i pastorałek, który rozpocznie się w tymbarskim kościele o godzinie 15.00, nowy instrument zabrzmi po raz pierwszy i zostanie oficjalnie przekazany orkiestrze. W koncercie wystąpią: Gloria Mariae, Laus Deo, Chór Parafialny i Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”.

Tekst i zdj. St. Przybylski