Sukcesy uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku

W ostatnim okresie uczniowie Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku odnieśli sukcesy w konkursach muzycznych.
W Libiążu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny. Wyróżnienie otrzymała Natalia Kokoszka, a Piotr Daniel otrzymał III nagrodę. Uczniowie są w klasie Pani mgr Joanny Miszke.
Zaś w Suchej Beskidzkiej miał miejsce II Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści na Zamku, pod przewodnictwem kompozytorki Ewy Iwan. Uczennice naszej szkoły Kinga Juszczak z klasy skrzypiec z Pani mgr Renaty Boruckiej oraz Amelia Rusin z klasy wiolonczeli Pani mgr Pauliny Zielińskiej otrzymały wyróżnienia. Uczennicom akompaniowała Pani Maria Guzik.
Serdeczne gratulacje dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli – dodaje Dyrektor Szkoły Pani Halina Waszkiewicz-Rosiek.
Czwarty instrument od Parafii Tymbark.

Dzięki przychylności księdza proboszcza dra Jana Banacha i ofiarności tymbarskich parafian Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” wzbogaciła się o nowy instrument. Jest to saksofon sopranowy marki Antiqua zakupiony za kwotę 3490 złotych; w tym 2820 złotych to środki ze składki w czasie sumy w dniu 31 grudnia ubiegłego roku, a pozostała część, w kwocie 670 złotych, została zapłacona ze środków OSP Tymbark.
Jest to dla nas piękny prezent na początku roku 2018, w którym orkiestra obchodzi swój srebrny jubileusz. Składkę w ostatnią niedzielę grudnia zapoczątkował cztery lata temu ówczesny proboszcz ksiądz prałat Edward Nylec, a od dwóch lat tą formę pomocy kontynuuje obecny ksiądz proboszcz dr Jan Banach.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni i serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi i wszystkim ofiarodawcom- mówi Ryszard Gawron, kierownik orkiestry.
W czasie niedzielnego koncertu kolęd i pastorałek, który rozpocznie się w tymbarskim kościele o godzinie 15.00, nowy instrument zabrzmi po raz pierwszy i zostanie oficjalnie przekazany orkiestrze. W koncercie wystąpią: Gloria Mariae, Laus Deo, Chór Parafialny i Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”.
Tekst i zdj. St. Przybylski
Kwaśniakówka zostanie zmodernizowana!

W listopadzie ub.r. informowaliśmy, że Wojewoda zaakceptował wstępną listę zdań drogowych, które mogą uzyskać dofinansowanie. Na liście tej znajdowała się droga gminna Kwaśniakówka w miejscowości Podłopień i Tymbark. Decyzja została ostatecznie podjęta i Gmina Tymbark otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na budowę tej drogi.
Zakres robót przy jest szeroki: roboty przygotowawcze i ziemne, roboty nawierzchniowe, odwodnienie drogi, roboty wykończeniowe (pobocza, plantowanie i obsianie skarp), montaż barier energochłonnych, wykonanie krat stalowych na elementach betonowych w miejscu zjazdu, przebudowę sieci gazowej i energetycznej oraz przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową Tymbark- Jodlownik.
Wartość inwestycji to 425 tys. zł, w tym ze środków zewnętrznych: 212 tys. zł. Termin realizacji zadania to kwiecień-wrzesień 2018 roku.
Obecnie ogłoszono przetarg na realizację zadania.
Droga Kwaśniakówka – stan 19.01.2018 r.














