Dzień Edukacji Narodowej – święto oświaty

Dzień Edukacji Narodowej to dzień, w którym dziękujemy za trud pięknej pracy  nauczyciela. Dziękujemy również pracownikom administracji i obsługi. Słowa uznania kierujemy także do osób, które wspierają działania szkół. Życzymy nauczycielom, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Takie słowa, które kierujemy do wszystkich osób związanych z oświatą w Gminie Tymbark, ale też wiele innych płynących z serc uczniów były wczoraj powiedziane we wszystkich szkołach.

Nie inaczej było w Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej w Tymbarku, w której uczniowie swoje piękne prezentacje muzyczne zadedykowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły. 

IWS

zdjęcia: RM

 

 

Zespół folklorystyczny Dolnoślązacy wystąpił w Świetlicy Wiejskiej na Zamieściu

Dzisiaj w gminie Tymbark gościli członkowie zespołu folklorystycznego DOLNOŚLĄZACY ze Środy Śląskiej. Zespół ten rok temu obchodził 40-lecie działalności. W nagrodę Burmistrz Środy Śląskiej ufundował członkom zespołu tygodniowy wyjazd do Zakopanego. W ramach tego wyjazdu odwiedzili naszą gminę. Nie jest to przypadek, jak podkreślił Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek witając przybyłych do świetlicy na Zamieściu, gdyż szefowie obydwu samorządów rozpoczęli współpracę między gminami (burmistrz Środy Ślaskiej po raz pierwszy gościł na Dniach Tymbarku w lipcu tego roku) i współpraca ta nie będzie tylko na linii  urząd-urząd. 

O zespole może świadczyć wypowiedz burmistrza Adama Rucińskiego (którą została zacytowana na www.srodaslaska.pl) podczas jubileuszu działalności Dolnoślązaków.

 Od wielu lat jestem pod wrażeniem tego, co robią Dolnoślązacy. Ten piękny jubileusz to dowód na to, że pomysł był wspaniały, a jego realizacja przez 40 lat wyjątkowo ambitna i radosna. Chciałbym pogratulować Wam Drodzy Dolnoślązacy tego wszystkiego co zrobiliście przez te dziesiątki lat, krzewiąc tradycje kultury ludowej, rozwijając ją na terenie naszej gminy, powiatu, całego Dolnego Śląska, a także poza nim. Na kolejne lata chciałbym Wam życzyć zdrowia i dalszej takiej aktywności artystycznej, aby te pasje i pozytywne emocje dalej grały Wam w duszach”.

IWS

zdjęcia: RM

 

Borowik płowy na Paproci

Pan Tadeusz podczas jesiennego grzybobrania spotkał borowika płowego. Jak można przeczytać w Wikipedi  jest to rzadki gatunek w Polsce. Znajduje się na czerwonej liście roślin i grzybów Polski, ma status E- wymierający, zagrożony krytycznie.