Przyroda wokół nas – bobry na rzece Łososinie, Tymbark
wideo: Tomasz Puchała
wideo: Tomasz Puchała
W ramach IV Pikniku Świętojańskiego w Zamieściu dzieci, młodzież i osoby dorosłe wzięły udział w krajowym treningu pierwszej pomocy. Uczestnicy tego wydarzenia mogli nie tylko zdobyć wiedzę, ale przede wszystkim przećwiczyć podstawowe czynności ratownicze pod okiem strażaków -ratowników z OSP Tymbark, Podłopień i Zawadka oraz MDP w Tymbarku.

W niedzielę, 21.czerwca, przy nieczynnej stacji PKP w Dobrej miał miejsce XIV Galicyjski Piknik Kolejowy. Oprócz różnych atrakcji, występów, wspólnego śpiewu, konkursu oo historii kolei, bicia rekordu w śpiewaniu piosenki „Wars wita Was”, przejazdu drezyną, najważniejszym celem było podkreślenie wspólnego działania o zachowanie fragmentu zabytkowej linii kolejowej. Infrastruktura kolejowa w Dobrej pozostała bez zmian, nie została rozebrana, nie jest ona objęta pracami modernizacyjnymi. Jest ona częścią lokalnego dziedzictwa i historii regionu. Organizatorzy pikniku chcieli pokazać, że kolej to nie tylko wspomnienie przeszłości, ale żywy element naszej tożsamości, który warto chronić i przekazać przyszłym pokoleniom.
Wystąpili: Orkiestra OSP Dobra pod batutą Anny Krywoborodenko, zespół folklorystyczny Skrzydlanie ze Skrzydlnej , „Zespół Zośka C-dur” z Tymbarku prowadzony przez Tomasza Sporka.
Były wystąpienia władz samorządowych Gminny Dobra oraz posła Marka Sowy. Na temat 142 letniej historii kolei Transwersalnej mówił redaktor Maciej Kwaśniewski, a o obecnie prowadzonej inwestycji „Budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz” – dyrektor Łukasz Bochniarz.
Całość prowadził, jak zwykle dynamicznie i ciekawie, Stanisław Przybylski.
IWS
IWS
W sobotę po raz kolejny przy Świetlicy Wiejskiej na Zamieściu został zorganizowany Piknik Świętojański. Dla zebranych mieszkańców Zamieścia grała Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton, pod batutą Andrzeja Glowy. Śpiew Ryszard gawron – kierownik Orkiestry.



nagrania i zdjęcia: Pani Karolina Twaróg oraz Pani Barbara Juszczak
W tą niedzielę Kościół tarnowski obchodził Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości miały miejsce w Starym Sączu. Została tam odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.
W parafiach również modlono się o nasze rodziny, o ich katolickie życie. Tak też było w tymbarskiej świątyni. Na Mszy św.o godz.10, małżonkowie odnowieni przyrzeczenia małżeńskie, a podczas Mszy św. modlitwą objęto rodziny, Solenizantów, czyli ks.prałata dr.Jana Banacha i siostrę Janinę, jat też nowo ochrzczone dziecko i jego rodzinę. Mszy św. przewodniczył ks.Szczepan Depowski, w koncelebrze ks.Józef Nowak oraz ks.prałat dr Jan Banach, który wygłosił homilię.
Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele parafii i działających przy parafii Stowarzyszeń, LSO złożyli Solenizantom życzenia (o czym w poprzednim wpisie)
Oprawa muzyczna: Chór Parafii Tymbark, przy organach Piotr Taczanowski,
IWS