Tymbarskie Kolędowanie – ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów

W niedzielne popołudnie w kościele parafialnym w Tymbarku odbył się drugi dzień Festiwalu Kolędowego „Tymbarskie Kolędowanie”.  Koncert, który rozpoczęli organizatorzy Festiwalu:  Ksiądz proboszcz Jan Banach oraz Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek, prowadził duet Karolina Wiktor i Karol Zięba z Piekiełka.

Koncert rozpoczęła „Grupa Kolędnicza z Podłopienia” reprezentująca Gimnazjum w Tymbarku.

Następnie w poszczególnych kategoriach przedstawiano wyniki, wręczano nagrody oraz był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać prezentacje laureatów  pierwszych miejsc. 

IWS

wideo: IWS 

 

 

W tv28.pl o pielgrzymce strażaków z Mszany Dolnej i Piekiełka

Na portalu telewizji internetowej  tv28.pl można przeczytać o dzisiejszej pielgrzymce strażaków z Piekiełka (http://tv28.pl/8555-orkiestry-z-mszany-dolnej-i-piekielka-koleduja-w-czestochowie).

Orkiestry dęte Ochotniczych Straży Pożarnych z Mszany Dolnej i Piekiełka pod przewodnictwem kapelmistrza Piotra Rataja 22. raz kolędują na Jasnej Górze.

Jak co roku orkiestrom towarzyszą duchowni, strażacy z rodzinami oraz mieszkańcy Mszany Dolnej i Piekiełka. Pielgrzymi wyruszyli o świcie  kilkoma autokarami. O godz. 11.00 została odprawiona msza św. w intencji pielgrzymów. Koncelebrowali ją paulin o. Marcin, ks. Jerzy Raźny – proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej oraz ks. Rafał Ryczek. Po mszy św. w bazylice odbył się tradycyjny koncert kolęd i pastorałek. 

Autor: mantosz

Fot. Ks. Jerzy Raźny