Parafia Tymbark – godzina uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu wraz ze wspólnotą Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody oraz zespołem CONFESSIO

W niedzielę, wieczorem, wierni zebrali się w kościele parafialnym w Tymbarku, aby wraz ze wspólnotą Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody oraz zespołem  CONFESSIO uwielbić Boga oraz adorować Najświętszy Sakrament.  

Poniżej fragmenty adoracji (zapis audio) , zespół Confessio po zakończonej adoracji  oraz cała „ekipa”.

 

Spacer Historyczny po Tymbarku

Ostatni z cyklu Spacerów Historycznych w Powiecie Limanowskim odbył się w Tymbarku. Tym samym rozpoczęta na pierwszym spacerze z cyklu, który wiódł po Łososinie Górnej, historia spółdzielczości na naszych terenach dotarła do Tymbarku, do miejscowości, skąd wywodziła się idea spółdzielczości. Łączą ją też wielcy ludzie: Józef Marek, Jan Drożdż, Jan Macko. Józef Kulpa, Bogumił Bubula  i inni.

Dzisiejszy szlak wiódł od grobu  Józefa Marka, groby rodziny Turskich, stary i nowy dwór, stację kolejową „Tymbark” oraz zakłady w Tymbarku. Spacer , jak i wszystkie poprzednie,  prowadził Karol Wojtas, dzisiaj przy współudziale Przemysława Bukowca. 

IWS

IWS

 

Parafia Tymbark – kazanie ks.Przemysława Sawy oraz świadectwo przedstawicieli Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody

Niedzielne kazanie w Parafii Tymbark wygłosił dzisiaj ks.Przemysław Sawa, któremu towarzyszyli przedstawiciele Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Tak ks.Przemysław przedstawia się na stronie internetowej „Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody”, w której pełni funkcję pasterza wspólnoty. 

„Jestem prezbiterem diecezji bielsko-żywieckiej od 2 czerwca 2001 roku, doktorem teologii dogmatycznej. Pochodzę z Czechowic-Dziedzic. Jestem inicjatorem, a zarazem mianowanym przez biskupa bielsko-żywieckiego Dyrektorem Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Przynależę do Ekipy Krajowej Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA) w Polsce. Jestem pracownikiem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (adiunktem w Katedrze Teologii Dogmatycznej i Duchowości). Z dekretu biskupa pełnię posługę egzorcysty w diecezji bielsko-żywieckiej. Papież Franciszek ustanowił mnie Misjonarzem Miłosierdzia. Interesuję się teologią dogmatyczną i teologią duchowości, duchowością zakonów i wspólnot, teologią niekatolickich wspólnot chrześcijańskich, liturgią i duchowością Kościoła wschodniego. Głoszę liczne rekolekcje, misje w parafiach oraz prowadzę kursy ewangelizacyjne.

Mottem mojego posługiwania są słowa:

Będziesz dla nich znakiem i poznają, że Ja jestem Pan (Ez 24, 27c)”

(link do strony: TUTAJ )

 

IWS

 

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie to  akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Czytanie w 2018 roku miało wyjątkowy charakter – w związku z jubileuszem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, a ponadto, przez cały rok, Antologii Niepodległości – specjalnie przygotowanego na tę okazję zbioru powstałych na przestrzeni wieków utworów, zaliczanych  do kanonu polskiej literatury patriotycznej. W roku ubiegłym była Balladyna Juliusza Słowackiego. Została ona przeczytana w przeszło 3200 miejsc w Polsce i za granicą.

Również i Gmina Tymbark aktywnie włączyła się w tą akcję. Podobnie jak w latach ubiegłych czytający i słuchacze spotkali się w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Spotkanie otworzyła Dyrektor Biblioteki Ewa Skrzekut, która po powitaniu zebranych odczytała list Prezydenta RP w związku z X jubileuszową akcją. Miłych chwil spędzonych przy słuchaniu, często już zapominanej, polszczyzny życzył wszystkim gospodarz Wójt Paweł Ptaszek. Czytanie odbyło się w czterech odsłonach: zaproszeni goście, młodzież  ze szkół podstawowych, odpowiednio  w Zawadce, Tymbarku i Podłopieniu. Pięknym uzupełnieniem słowa była muzyka wykonana przez uczennice poszczególnych szkół: Magdalenę Dziadoń, Zuzannę Staśko oraz Natalię Gawron.

Na zakończeniu, po wykonaniu pamiątkowej fotografii, Wójt rozdał czytającym egzemplarz książki „Moralność pani Dulskiej” z okolicznościową pieczątką.

IWS

 

https://youtu.be/VKSeDUlrYH4

 

 

 

 

IWS