Harnaś wygrywa ostatni mecz tej jesieni!

W sobotę Harnasie rozegrali swój ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2022/2023 limanowskiej A klasy. Przeciwnikiem był beniaminek Starówka Stara Wieś. Nasi odnieśli zasłużone i bezdyskusyjne zwycięstwo, będąc podczas całego meczu drużyną zdecydowanie lepszą, nie pozostawiając cienia złudzeń przeciwnikom na osiągnięcie korzystnego dla nich rezultatu.

Harnaś zaaplikował rywalom trzy bramki i zgarnął 3 punkty, wskakując na fotel lidera tabeli.
Jak padały bramki:
1-0 – Rzut z autu na wysokości linii pola karnego, piłka trafia do Krzyśka Kordeczki, który z przeciwnikiem na plecach, odwraca się i  wystawia piłkę niepilnowanemu Filipowi Michalikowi, który z 5m umieszcza piłkę w siatce!
2-0 – Znów dwójkowa akcja Krzyśka i Filipa. Filip w środku boiska rozpoczyna akcję, w biegu podaje do Krzyśka, ten skupiając uwagę obrońców przed polem karnym odgrywa po trójkącie i Filip pewnym i mocnym strzałem umieszcza piłkę w bramce!
3-0 – Solowa akcja boczną strefą boiska Konrada Palacza, który wbiega w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku, pokonuje bramkarza przyjezdnych.

Powiedzieli po meczu:
Filip Michalik – strzelec dwóch bramek.
“Mecz, który trzeba było wygrać. Od początku staraliśmy się grać swoją piłkę ,natomiast goście ograniczali się jedynie do wybijania piłek do przodu. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji ,ale brakowało spokoju pod bramką rywali. Drugą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze. Szybko strzelone bramki zamknęły mecz i do końca dominowaliśmy na murawie. Ważne zwycięstwo na zakończenie udanej rundy w naszym wykonaniu.”

Krzysztof Kawula trener Harnasia:
“Ważne 3 pkt. Drużyna gości ograniczała się do obrony stawiając tzw autobus na swojej połowie. Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych w 1 połowie, których nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie zagraliśmy skuteczniej. Teraz czas na roztrenowanie a po nowym roku czas na przygotowania do nowej rundy.

Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie na treningach i meczach.”

HARNAŚ TYMBARK – STARÓWKA STARA WIEŚ  3:0
Bramki:  Filip Michalik 2, Konrad Palacz
Harnaś zagrał w składzie:  Ziemba Damian- Nowak Albert, Zapała Damian, Beberok Patryk, Sporek Patryk- Niezabitowski Grzegorz, Palacz Konrad, Czyrnek Maciej, Michalik Filip- Kuc Bartłomiej, Kordeczka Krzysztof
Rezerwowi:  Hybel Kacper, Wnękowicz Kacper, Wnękowicz Karol, Golonka Maciej, Wikar Mateusz, Duda Mateusz, Stefan Paweł.

Foto/info: KS Harnaś