HISTORIA PIŁKI NOŻNEJ (56) – ze starych kronik Krzysztofa Wiśniowskiego

Początek sezonu piłkarskiego 1990/1991 nastąpił jeszcze w wakacje, w niedzielę 19 sierpnia 1990 roku. Meczem otwarcia było spotkanie w Tymbarku.

HARNAŚ Tymbark– BŁĘKITNI Tarnów … wynik 2:2 (1:0).

Tymbarscy kibice oglądali piękne widowisko piłkarskie, mecze z tarnowskimi drużynami zawsze stały na wysokim poziomie. Prowadzenie do 80 minuty z wynikiem 2:0 dawało olbrzymie nadzieje na 3 punkty. Niestety, nieuwaga i brak koncentracji w grze doprowadziły do wyniku 2:2 i zdobycia tylko jednego punktu.

Skład drużyny: Tadeusz Pyrc – Maciej Olesiak, Wojciech Majeran, Piotr Czyrnek, Bogdan Puchała – Ryszard Wroński, Jarosław Majeran (45 min Wojciech Zborowski), Grzegorz Dziadoń – Mieczysław Kubatek, Krzysztof Wiewiórka (60 min Mariusz Osiak), Andrzej Potoczny. Rezerwowi: Wojciech Zborowski, Mariusz Osiak, Władysław Skrzatek, Andrzej Ćwik.

Foto nr 1.
Piotr Czyrnek strzelec pierwszego gola – mocny filar obrony.

Foto nr 2.
Wojciech Zborowski w akcji obronnej obok Tomek Majeran i z prawej Grzegorz Dziadoń.

Foto nr 3.
Koledzy nie tylko z boiska, Wojciech Majeran i Bogdan Puchała.

Foto nr 4.
Sytuacja na połowie przeciwnika. Krzysztof Wiewiórka oddaje strzał, obok Maciej Olesiak, w środku Ryszard Wroński.