Medale zawodników LKS Taekwondo Tymbark na Mistrzostwach Polski

W sobotę 26 września 2015 r. w Białymstoku odbyły się 7. Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim oraz impreza towarzysząca  „Taekwondo Mazda Cup” dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. W obu tych równolegle rozgrywanych zawodach wzięło udział blisko 150 najlepszych zawodników z całej Polski. Gośćmi honorowymi na tych zawodach byli: Konsul Republiki Korei pan Shik Kim oraz Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego pan Artur Chmielarz. Sędzią głównym tych zawodów był pan Cheol In Kang 7 dan (sędzia międzynarodowy).

Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark w tych zawodach  wystawił tylko sześcioro zawodników i mimo tak niewielkiej reprezentacji wywalczył 4 medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W kategorii junior w grupie kobiet Izabela Klimek zdobyła srebro a w grupie mężczyzn Jakub Klimek zdobył brąz. W kategorii senior srebrny medal wywalczył Krzysztof Górski – trener klubu LKS Taekwondo Tymbark,  a w kategorii młodzieżowiec w grupie kobiet Gabriela Klimek zdobyła brąz. Pozostali zawodnicy zajęli 5-te miejsca w następujących kategoriach: Piotr Kotlarz w kategorii senior II i Damian Górski w kategorii junior młodszy.

Jak zapowiedział, zadowolony z wyników podopiecznych, prezes Klubu Stanisław Opach zawodnicy wezmą udział w bardzo ważnych zawodach tj. o Puchar Ambasadora Republiki Korei i Kukkiwon Cup, które odbędą się w Warszawie.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów oraz  życzenia dalszych sukcesów składa