Suma w Diecezjalne Święto Rodziny (Parafia Tymbark)

W tą niedzielę Kościół tarnowski obchodził Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości miały miejsce w Starym Sączu. Została tam odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W parafiach również modlono się o nasze rodziny, o ich katolickie życie. Tak też było w tymbarskiej świątyni. Na Mszy św.o godz.10, małżonkowie odnowieni przyrzeczenia małżeńskie, a podczas Mszy św. modlitwą objęto rodziny, Solenizantów, czyli ks.prałata dr.Jana Banacha i siostrę Janinę, jat też nowo ochrzczone dziecko i jego rodzinę. Mszy św. przewodniczył ks.Szczepan Depowski, w koncelebrze ks.Józef Nowak oraz ks.prałat dr Jan Banach, który wygłosił homilię.

Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele parafii i działających przy parafii Stowarzyszeń, LSO złożyli Solenizantom życzenia (o czym w poprzednim wpisie)

Oprawa muzyczna: Chór Parafii Tymbark, przy organach Piotr Taczanowski,

IWS