Wspaniałe sukcesy zawodników LKS Teakwondo Tymbark! Złoto i tytuł Mistrzyni Polski dla Izabeli Klimek!

W miniony weekend zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark wzięli udział w VIII Technicznych Mistrzostwach Polski, które tym razem odbyły się w Białymstoku. Imprezą towarzyszącą był turniej Mazda Cup dla najmłodszych. W tych ogólnopolskich zawodach wzięło udział prawie 140 najlepszych techników poomsae z całej polski . Gościem honorowym tej imprezy był Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Pan Artur Chmielarz, a sędzią głównym Pan Cheol In Kang 7 dan (sędzia międzynarodowy).

Choć reprezentacja LKS Taekwondo Tymbark liczyła tylko 6 osób, to jednak dorobek medalowy jest całkiem spory. W kategorii młodzieżowiec (19-21 lat), Izabela Klimek  po bardzo wyrównanej walce zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Górski w kategorii senior II (30-39 lat ) i para Gabriela i Jakub Klimek w konkurencji synchron. Natomiast brązowe medale zdobyli Damian Górski w kategorii junior młodszy i Gabriela Klimek w kategorii młodzieżowiec. Poza podium ale na wysokich 4 miejscach uplasowali się Piotr Kotlarz, w kategorii senior II i Jakub Klimek w kategorii Junior (15-17 lat).

Niestety po powrocie zawodnicy LKS TKD Tymbark nie mają ani chwili odpoczynku, gdyż rozpoczynają przygotowania do następnej prestiżowej imprezy jakim jest Międzynarodowy Puchar Centrum Kultury Korei i Kukkiwon Cup, który odbędzie się 19 listopada w Warszawie.             Liczymy na dalsze sukcesy naszych podopiecznych.